Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Profesjonalny zespół nie musi przyjmować klientów w stolicy

22 czerwca 2022 | Ranking Kancelarii Prawniczych | Agata Łukaszewicz

Czas pandemii wymusił na wielu prawnikach przejście na tryb pracy zdalnej. A to powoduje, że przestaje mieć znaczenie miejsce siedziby kancelarii. O wiele ważniejszy jest klient i zakres usług, jakie świadczy zespół.

Spośród 321 kancelarii, które wzięły udział w jubileuszowym rankingu „Rzeczpospolitej”, 176 jest spoza Warszawy. O miejscu w zestawieniu kategorii Regiony decyduje liczba profesjonalnych prawników świadczących usługi na rzecz konkretnej kancelarii (adwokaci i radcowie prawni).

W dobie internetu i nowoczesnych narzędzi do komunikacji profesjonaliści spoza stolicy nie czują się gorsi od kolegów z firm prawniczych działających w Warszawie. To m.in. efekt pracy zdalnej, która sprawiła, że miejsce siedziby kancelarii odgrywa coraz mniejszą rolę.

Spotkania z klientami z całej Polski, wideookonferencje, burza mózgów ze współpracownikami – to wszystko jest dziś możliwe bez ruszania się z miejsca. Nic więc dziwnego, że dotychczasowe różnice pomiędzy kancelariami – ze stolicy i spoza niej – zacierają się. W tegorocznym rankingu widać też bardzo wyraźnie, że firmy, które od kilku lat znajdują się w czołówce, starają się utrzymać swoją dominującą pozycję. W kilku regionach pierwsza trójka pozostała niezmieniona w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem.

Zapytaliśmy przedstawicieli kilku regionalnych kancelarii o ostatnie kilkanaście miesięcy – jak oceniają swoją kondycję, w które obszary praktyki inwestują, jak na ich biznes wpłynęła epidemia koronawirusa. Okazuje się, że większości udało się bez szwanku wyjść z covidowego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12298

Wydanie: 12298

Spis treści

Zamów abonament