Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W kancelariach technologie innowacyjne stają się dzisiaj normą

22 czerwca 2022 | Ranking Kancelarii Prawniczych | Mateusz Adamski

Kapituła nie przyznała nagrody głównej, ale dwa wyróżnienia. Otrzymały je kancelarie Rödl oraz Norton Rose Fulbright.

Po raz piąty w „Rankingu kancelarii prawniczych” „Rzeczpospolitej” wzięliśmy pod lupę innowacyjne rozwiązania oraz technologie stosowane przez polskie firmy prawnicze. Oceniała je kapituła w składzie: Barbara Sobowska – członek rady nadzorczej firmy The Heart, zajmującej się venture building, a  jednocześnie właściciel firmy zajmującej się wspieraniem firm technologicznych, Włodzimierz Chróścik – prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, dr hab. Ryszard Sowiński – rektor Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, konsultant zarządzania kancelariami prawnymi, oraz Mateusz Adamski – zastępca szefa działu prawo online „Rzeczpospolitej”.

Prawnicy jutra

W tym roku kapituła nie przyznała nagrody głównej. Nie oznacza to, że polskie firmy prawnicze nie stawiają na innowacje i technologie. Wręcz przeciwnie. Zgłoszeń było tak dużo i dotyczyły tak porównywalnych rozwiązań, że członkowie kapituły uznali, że nie można wskazać jednego, zdecydowanego lidera.

– Wszyscy inwestują w poprawę efektywności, digitalizację, wielokanałową komunikację, e-marketing, automatyzację czy pracę zdalną – to cieszy. Kancelarie doceniają znaczenie technologii i innowacji w swojej działalności. Nie zauważyliśmy natomiast rozwiązania, które wyróżniało się na tle innych, dlatego trudno było nam wskazać lidera – tłumaczy dr hab. Ryszard Sowiński.

Kapituła zauważyła, że wiele rozwiązań,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12298

Wydanie: 12298

Spis treści

Zamów abonament