Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lider bez zmian, ale rynek stawia na nowe usługi

22 czerwca 2022 | Ranking Kancelarii Prawniczych | Agata Łukaszewicz

Pandemia i wojna Rosji z Ukrainą – to zdarzenia, które rzutują na działalność kancelarii. Nic dziwnego, że rozbudowują one nowe usługi, by zaspokoić potrzeby klientów. Znamy rekomendacje dla tych najlepszych.

Kancelaria Maruta Wachta utrzymała poziom lidera wśród rekomendowanych kancelarii – w tym roku zebrała cztery nagrody w rekomendacjach. I czterech jej prawników zdobyło wśród rekomendowanych koszulkę lidera. W sumie uzyskali więc osiem nagród. To najlepszy wynik w jubileuszowym rankingu, ale nieco gorszy niż rok temu. W 2021 r. stawali oni na podium o jeden raz więcej – czyli dziewięć razy.

W wielu kategoriach dziś najlepsi mogą czuć oddech konkurencji na plecach. Wśród rekomendowanych bowiem jest całkiem spora i bardzo mocna grupa zespołów oraz prawników.

Jubileuszowy ranking rządzi się swoimi prawami. W tym roku kategorię rekomendacje wzbogaciliśmy o cztery nowe dziedziny działalności: cyberbezpieczeństwo, TSL (transport, spedycja, logistyka), doradztwo regulacyjne dla sektora finansowego oraz „zieloną energię”. Rozbudowę usług prawnych wymusiła na firmach świadczących usługi prawne otaczająca rzeczywistość.

Przykład? W czasie Covid-19 wiele działalności przeniosło się do internetu. Tam pracujemy, robimy zakupy, zamawiamy usługi czy jedzenie. Im więcej naszych danych w sieci, tym większe zagrożenie. To generuje konflikty, a jak konflikty to i sprawy sporne.

Najlepszych prawników i kancelarie w poszczególnych dziedzinach prawa wskazywały kapituły redakcyjne. Wybierały spośród pięciu prawników i pięciu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12298

Wydanie: 12298

Spis treści

Zamów abonament