Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe terminy na wypełnienie obowiązków

22 czerwca 2022 | Rachunkowość | Joanna Tomczak Jakub Zawadzki

Od początku bieżącego roku obowiązują nowe regulacje dotyczące wypełnienia obowiązków dokumentacyjnych i sprawozdawczych z zakresu cen transferowych.

Zastosowanie nowych przepisów dotyczy obowiązków dokumentacyjnych z zakresu cen transferowych dopiero za 2022 r. W przypadku sporządzania dokumentacji podatkowych, jak i wypełniania obowiązków dokumentacyjnych za rok 2021, zastosowanie znajdują dotychczasowe przepisy, tj. obowiązujące do 31 grudnia 2021 r.

Zmiany przepisów objęły m.in. terminy w zakresie (>patrz schemat 1):

Dotychczasowe przepisy

Zgodnie z przepisami ustawy o CIT, obowiązujących do 31 grudnia 2021 r., podmioty powiązane, dla których istniał obowiązek sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych, musiały spełnić następujące obowiązki sprawozdawcze, tj. :

∑ złożenie na rzecz właściwego urzędu skarbowego oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji podatkowej, a także o rynkowości stosowanych cen transferowych pomiędzy podmiotami powiązanymi;

∑ złożenie na rzecz Szefa Krajowej Administracji Skarbowej informacji o cenach transferowych, tzw. TPR, w ramach której zawarte są dane w zakresie podatnika, realizowanych transakcji kontrolowanych, metod weryfikacji cen transferowych i wyniki przeprowadzonych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12298

Wydanie: 12298

Spis treści

Zamów abonament