Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zagraniczne diety idą w górę

24 listopada 2022 | Kadry i Płace | Joanna Kalinowska

Pracownikowi wysłanemu w delegację do innego państwa po 28 listopada 2022 r. firma będzie musiała wypłacić wyższe diety i zwrócić wyższe koszty noclegów.

Podwyżka diet z tytułu służbowych podróży za granicę oraz zwiększenie kwot limitów na nocleg obejmie wiele państw. Dotyczy m.in. Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Grecji czy Słowacji. W przypadku niektórych krajów, jak Niemcy, Portugalia, Hiszpania czy Turcja zmieniono tylko limit kosztów za nocleg. Ale są też takie państwa, w których stawki utrzymano na dotychczasowym poziomie – czyli ustalonym jeszcze w 2013 roku. Zmiany przewiduje rozporządzenie zmieniające w sprawie należności z tytułu podróży służbowych opublikowane w Dzienniku Ustaw pod poz. 2302.

Na wyżywienie i wydatki

Dieta wypłacana pracownikowi wysłanemu w podróż zagraniczną jest przeznaczona na pokrycie kosztów wyżywienia i inne drobne wydatki. Co do zasady przysługuje w wysokości obowiązującej dla docelowego państwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12428

Wydanie: 12428

Spis treści
Zamów abonament