Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na inflacji zna się każdy

24 listopada 2022 | Ekonomia i rynek | Mieczysław Groszek

Polski rząd wspólnie z NBP próbuje rozwiązać problem inflacji głównie w sferze krótkookresowych działań, bez oceny skutków w średnim i długim okresie. I osłania to PR-owską tarczą.

„Wzrost inflacji ciągle nas nie rozpieszcza”. To nie jest moje zdanie. Powiem więcej, gdy je przeczytałem w Onecie, uznałem za najgłupsze zdanie dnia. Dlaczego zatem zaczynam tekst od niego? Aby pokazać, że o inflacji może pisać każdy i w sposób dowolny. Temat zrobił się niezwykle aktualny i w dodatku bardzo wrażliwy. Dlatego w redakcjach zostają na ten front rzuceni nie tylko ekonomiści, ale też stażyści i praktykanci. Stąd różnorodność stylu, języka, metodologii i argumentów.

Nie ma jeszcze problemu, gdy tak powstają teksty opisowe: ile i co podrożało. Gorzej, gdy ambicje autora sięgają analiz i prognoz. Mamy tu koncentrację wokół dwóch biegunów....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12428

Wydanie: 12428

Spis treści
Zamów abonament