Kraj kwitnącej piłki

24 listopada 2022 | Sport | Kamil Kołsut
Takuma Asano zdobył w 83. minucie zwycięską bramkę dla Japonii w meczu z Niemcami. Na co dzień jest zawodnikiem VfL Bochum
autor zdjęcia: EPA/TOLGA BOZOGLU

Zwycięstwo Japończyków nad Niemcami 2:1 to kolejna sensacja turnieju. Zobaczyliśmy triumf energii i odwagi. Kolejny faworyt stoi nad przepaścią.

To nie miało prawa się wydarzyć. Niemcy w pierwszej połowie tak przyparli rywali do pola karnego, że gole wydawały się kwestią czasu. Grali swobodnie, Japończycy tylko szczęściu oraz poświęceniu zawdzięczali, że przegrywali zaledwie jednym golem – strzelonym w dodatku z rzutu karnego przez Ilkaya Guendogana.

Japończycy po stracie gola nie mieli już nic do stracenia, więc rzucili się do ataku, biegali tak, że wydawało się, jakby mieli na boisku więcej piłkarzy. Niósł ich też pewnie głośny, melodyjny doping. Dopięli swego, a gole strzelali piłkarze z Bundesligi: Ritsu Doan (SC Freiburg) i Takuma Asano...

Wydanie: 12428