Bez działania dla pracowników i ich środowiska nie ma dobrego biznesu
|Zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu prawa pracy, ochrona środowiska czy zdrowie i edukacja, a w tym roku także pomoc uchodźcom z dotkniętej wojną Ukrainy – to najczęściej wybierane dobre praktyki przez polskie firmy w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.
Sytuacja w Ukrainie stanowi prawdziwy test dla bardzo wielu firm i ich liderów. Test, jak zachować się w obliczu wojny i oddzielić prawdziwe wartości od pustych słów, symbolicznych gestów, deklaracji składanych często bez większego pokrycia – uważają eksperci z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Przedsiębiorstwa, które działają zgodnie z zasadą CSR, są wrażliwe na dobro środowiska oraz społeczeństwa, dbają także o dobre relacje z różnymi grupami klientów. I w ten sposób nie tylko troszczą się o swoje interesy i mogą się rozwijać, ale też pozytywnie wpływają na swoje otoczenie.
Biznesowa odpowiedzialność społeczna oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie, angażowanie się w ochronę środowiska, dbanie o dobre relacje z otoczeniem firmy, tworzenie warunków dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego. CSR jest szerokim pojęciem, pod którym kryją się liczne inicjatywy czy procedury. Społeczna odpowiedzialność biznesu to nie tylko dbanie o interesy swoich akcjonariuszy, ale także szersza troska.
CSR niesie ze sobą korzyści dla...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta