Kredyt technologiczny – kolejna szansa na wsparcie rozwoju MŚP
Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki rozpędził się już na dobre. Przed przedsiębiorcami działającymi w naszym kraju otwierają się kolejne możliwości składania wniosków o dofinansowanie ich projektów rozwojowych i inwestycyjnych.
Najbardziej popularnym instrumentem wsparcia wciąż pozostaje ścieżka SMART, w ramach której na dofinansowanie różnorakich projektów przeznaczone zostanie tylko w tym roku ponad 10,5 miliarda złotych. Wskazana pula podzielona została na łącznie 10 odrębnych naborów wniosków, które potrwają do końca października 2023 roku.
Po kredyt do banku
Ścieżka SMART nie jest jednak jedynym źródłem wsparcia realizacji przedsięwzięć rozwojowych. W ramach FENG pojawiają się kolejne możliwości – szczególnie przedsiębiorcy z sektora małych i średnich podmiotów będą mieli możliwość w najbliższych miesiącach pozyskania atrakcyjnego dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej. Mowa tu o kredycie technologicznym, czyli dobrze znanym z poprzednich perspektyw finansowych instrumencie wsparcia koordynowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Instrument ten nie bez przyczyny ma w swojej nazwie słowo „kredyt”. Bez jego zaciągnięcia nie da się bowiem z niego skorzystać. Podstawowe założenia udzielania tego wsparcia zakładają, że zainteresowany przedsiębiorca (wnioskodawca) wystąpi do jednego z banków współpracujących - lista banków dostępna jest na stronach BGK i składa się z 14 podmiotów - o wydanie tak zwanej promesy kredytu technologicznego. Aby ją uzyskać wnioskodawca będzie musiał przedstawić bankowi podstawowe założenia dotyczące...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta