Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zeroemisyjny przemysł może liczyć na bezzwrotną pomoc

04 października 2023 | Prawo co dnia | Łukasz Kościjańczuk

Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z programu wsparcia z 5-miliardowym budżetem.

Już w IV kwartale tego roku możemy spodziewać się przyjęcia rozporządzenia ministra rozwoju i technologii w sprawie wsparcia dla strategicznych inwestycji niskoemisyjnych. Program o budżecie około 5 mld zł będzie miał na celu finansowanie produkcji urządzeń takich jak baterie, panele słoneczne, turbiny wiatrowe, pompy ciepła, elektrolizery czy urządzenia do wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCUS), a także inwestycji związanych z produkcją kluczowych komponentów do tych urządzeń.

Decyzja o planowanym ustanowieniu programu jest odpowiedzią na korekty wprowadzone przez Komisję Europejską w marcu 2023 r. do tzw. tymczasowych ram kryzysowych, mających na celu wsparcie gospodarek krajów członkowskich UE po konflikcie Rosji z Ukrainą.

Zaktualizowane tymczasowe ramy kryzysowe wskazują na potrzebę wsparcia prywatnych inwestycji w sektorach strategicznych dla gospodarki o zerowej emisji, by unikać ryzyka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12690

Wydanie: 12690

Spis treści
Zamów abonament