Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korekta nie taka straszna

04 października 2023 | Ekonomia i rynek | Jacek Mysior
źródło: Rzeczpospolita

We wrześniu wiele spółek nie spełniło pokładanych w nich nadziei, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach portfeli typowanych przez ekspertów.

Notowania spółek z warszawskiej giełdy drugi miesiąc z rzędu były pod presją podaży i w większości korygowały zwyżki wypracowane wcześniej w tym roku. Jednak część ekspertów uczestniczących w naszej rywalizacji poradziła sobie na tym trudnym rynku i zakończyła wrzesień z zyskami na koncie.

Głównym wyzwaniem dla krajowych indeksów było w ostatnich tygodniach ochłodzenie nastrojów na globalnych rynkach akcji. To głównie przez nie korekta na GPW nabrała tempa. Na niekorzyść handlujących w Warszawie przemawiały też czynniki lokalne, m.in. zaskakujące cięcie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (które negatywnie wpływa m.in. na perspektywy wyników banków), oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12690

Wydanie: 12690

Spis treści
Zamów abonament