Słone rachunki za kryzys klimatyczny
Oszacowano skalę szkód wynikających z pogłębiającego się kryzysu klimatycznego w latach 2000–2019. Każdej godziny tracimy 16 milionów dolarów.
Naukowcy z Nowej Zelandii postanowili ocenić koszty ekonomiczne występowania ekstremalnych zjawisk pogodowych, będących efektem zmian klimatu. Najnowsze badanie opublikowane na łamach czasopisma „Nature Communications” to pierwsza analiza, w której skupiono się na globalnej wielkości kosztów, które można bezpośrednio przypisać globalnemu ogrzewaniu spowodowanemu przez człowieka.
Ogromny wzrost szkód
Jak wynika z danych Światowej Organizacji Meteorologicznej, od lat 70. ubiegłego wieku liczba zgłaszanych strat spowodowanych ekstremalnymi katastrofami pogodowymi wzrosła siedmiokrotnie. Wciąż jednak problem stanowi ocena skutków globalnego ocieplenia, nieuwzględniająca innych czynników, takich jak wzrost populacji,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta