Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy mocniej wciskają hamulec rekrutacji

12 października 2023 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Do najniższego poziomu w tym roku spadła we wrześniu liczba ogłoszeń opublikowanych na portalach pracy. Mocny zjazd widać zwłaszcza w branży IT.

Do 262,5 tys. skurczyła się w ubiegłym miesiącu liczba ofert pracy zamieszczonych na portalach rekrutacyjnych i w mediach społecznościowych. To aż o 35 tys. mniej niż w sierpniu, który dawał nadzieję na odbicie w rekrutacji, oraz prawie o 91 tys. mniej niż rok wcześniej – wynika z udostępnionych „Rzeczpospolitej” danych agencji zatrudnienia Adecco Group. Tego silnego tąpnięcia nie uniknęły ani małe, ani duże serwisy pracy.

Na 50 największych portalach we wrześniu pojawiło się 257,3 tys. ogłoszeń, o jedną szóstą (35 tys.) mniej niż miesiąc wcześniej i prawie o jedną piątą mniej niż w tym samym okresie zeszłego roku – podsumowuje z kolei raport firmy Grant Thornton i systemu Element, który „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza.

Pęknięta bańka w IT

Magdalena Marcinkowska, partner w Grant Thornton, przyznaje, że choć wahnięcia w miesięcznych danych zdarzały się w tym roku nie raz, to jednak wrześniowe wahnięcie jest wyraźnie silniejsze niż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12697

Wydanie: 12697

Spis treści

Reklama

Zamów abonament