Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszystko w rodzinie

21 listopada 2023 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson

Małżeństwa kuzynów to bynajmniej nie „prawdziwie gówniana sprawa”.

Rząd przedstawi projekt mający zakazać zawierania małżeństw między kuzynami, bo teraz takie są w Szwecji dozwolone. Raport w tej sprawie łącznie z analizą medycznych i społecznych skutków zawierania małżeństw między kuzynami ma opracować wiceprezes sądu apelacyjnego (Sveahovrätt) Anne Kuttenkeuler. Oczekuje się, że autorka raportu odniesie się również do tego, jak Szwecja powinna traktować małżeństwa kuzynów zawarte w innych krajach, oraz oceni, czy należy sformułować szczególne wytyczne dotyczące rozwodów kuzynów, którzy się pobrali mimo delegalizacji tej formy małżeństwa. Kuttenkeuler ma także zająć stanowisko, czy trzeba zmienić przepisy o małżeństwach między innymi bliskimi krewnymi i zależnie od konkluzji przedstawić postulaty, w jaki sposób można zakazać ślubów między przyrodnim rodzeństwem i rodzeństwem rodziców.

Projekt ma też objąć postulaty niezbędnych zmian w konstytucji i powinien być przedstawiony najpóźniej do października przyszłego roku.

Za wprowadzeniem zakazu, o który od dawna kruszą kopie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12729

Wydanie: 12729

Spis treści
Zamów abonament