Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Młodzi rodzice w Sejmie bez jakichkolwiek praw

21 listopada 2023 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Choć przybywa posłanek i posłów opiekujących się małymi dziećmi, odchodzące kierownictwo Sejmu pogrzebało projekt, który miał poprawić ich sytuację.

„Jest już z nami po tej stronie, Emilia Maria!” – napisała w sobotę w serwisie X posłanka Konfederacji Karina Bosak, załączając zdjęcie, na którym widać też jej męża, wicemarszałka Krzysztofa Bosaka. Kampanię wyborczą prowadziła w ciąży, a swoje trzecie dziecko urodziła na samym starcie nowej kadencji.

Nowo wybrana posłanka zapowiedziała już, że „nie widzi problemu w przychodzeniu z dzieckiem do Sejmu”. – To nic nowego, bo wielokrotnie w minionej kadencji bywaliśmy w Sejmie z dziećmi. Po prostu gdy ma się małe dzieci, łatwiej jest być razem niż osobno – mówi „Rzeczpospolitej” Krzysztof Bosak.

Taka postawa nie powinna jednak dziwić również z innego powodu. Posłów, będących młodymi rodzicami, można uznać za najbardziej dyskryminowanych pracowników w Polsce, bo nie przysługują im...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12729

Wydanie: 12729

Spis treści
Zamów abonament