Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prace KRS nie będą już przebiegać tak gładko

21 listopada 2023 | Prawo co dnia | Agata Łukaszewicz

We wtorek zbiera się Rada w składzie z nowo wybranymi przedstawicielami dotychczasowej opozycji. Są różne pomysły na to, jak wykorzystać ich obecność.

Czwórka nowych posłów wybranych przez Sejm kilka dni temu w skład Krajowej Rady Sądownictwa: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Tomasz Zimoch, Robert Kropiwnicki i Anna Maria Żukowska, ma się stawić rano na wtorkowym posiedzeniu KRS.

Jak nieoficjalnie ustaliła „Rz”, będą wszyscy plus Krzysztof Kwiatkowski, senator, także członek KRS. Mają też, jak nas zapewniają m.in. Zimoch i Gasiuk-Pihowicz, plan na to posiedzenie.

Patrzeć na ręce

Zainteresowani nie chcą na razie zdradzać szczegółów. Wiadomo, że w porządku obrad najbliższego posiedzenia Rady jest przeprowadzenie konkursu na wakat do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Kandydatów jest kilku, ale czy konkurs dojdzie do skutku?

– Wszystko przed nami – mówią nowi członkowie KRS.

Pytamy więc na zewnątrz. Nieoficjalnie związani z wymiarem sprawiedliwści posłowie dotychczasowej opozycji zapewniają, że nie może być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12729

Wydanie: 12729

Spis treści
Zamów abonament