Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wielkie manewry w rocznicę agresji Rosji na Ukrainę

21 listopada 2023 | Kraj | Marek Kozubal

NATO przygotowuje się do największych ćwiczeń wojskowych po zakończeniu zimnej wojny. Scenariusz zakłada militarną odpowiedź na atak ze wschodu na Polskę.

Jak poinformowało „Rzeczpospolitą” Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, ćwiczenia Dragon-24 rozpoczną się 25 lutego – w drugą rocznicę napaści Rosji na Ukrainę – a zakończą 14 marca. Przygotowania do nich już trwają.

W Dragonie weźmie udział 15 tysięcy polskich żołnierzy oraz kilka tysięcy wojskowych z państw sojuszniczych. W sumie ok. 20 tysięcy z dziewięciu krajów, m.in. Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy, Hiszpanie, Turcy. W tym stacjonujący w Polsce batalion 3. dywizji piechoty USA.

Z polskiej strony główne siły wystawią wojska lądowe: szczególnie 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej oraz 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana.

Ale, jak nas poinformowało dowództwo, będą także zaangażowani...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12729

Wydanie: 12729

Spis treści
Zamów abonament