Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dolar poniżej 4 złotych

21 listopada 2023 | Ekonomia i rynek | Andrzej Pałasz
źródło: Rzeczpospolita

Nowe historyczne maksimum na wykresie indeksu szerokiego rynku. A złoty, w zestawieniu z dolarem, jest najsilniejszy od kilku miesięcy.

W poniedziałek WIG przebił poziom 75 tys. pkt i wspiął się na nowe historyczne szczyty. Po dwóch godzinach handlu WIG sięgał 75 236,8 pkt, co obecnie jest jego nowym rekordem. Kolejne godziny sesji upływały pod znakiem ruchu w pobliżu 75 tys. pkt, co oznaczało zwyżkę o nieco ponad 1 proc. Szeroki rynek napędzany był głównie przez WIG20. Indeks dużych spółek zyskiwał po południu 1,2 proc., sięgając 2256 pkt. W trakcie dnia WIG20 wzbił się nawet do 2269 pkt, co w jego przypadku jest najwyższym poziomem w tym roku. Obecnie WIG20 jest około 26 proc. powyżej zamknięcia 2022 r. Jedną z poniedziałkowych gwiazd wśród krajowych blue chips było Pepco Group, którego kurs rósł o ponad 10 proc.

Świetne zachowanie krajowego rynku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12729

Wydanie: 12729

Spis treści
Zamów abonament