Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Facebookowa kancelaria

21 listopada 2023 | Rzecz o prawie | Joanna Parafianowicz

Jest duża grupa ludzi, którzy mylą „koleżeńskie wsparcie” z wykorzystywaniem cudzej uprzejmości.

Przejście na sporządzanie pism procesowych na komputerze osobistym niewątpliwie przyspieszyło pracę prawników. Jednocześnie nieco ją ułatwiając, bo oprócz kalek, które w toku praktyki tworzymy sobie w głowie, mamy możliwość kopiowania i wklejania tekstu z jednego dokumentu do drugiego. Z pewnością niemałą zmianę w prawniczej pracy wymusiło upowszechnienie telefonów komórkowych, za sprawą których rozmowa z klientem nie wymaga w każdym wypadku zorganizowania spotkania.

Nie odkryję z pewnością Ameryki, stwierdzając, że za sprawą wyszukiwarek internetowych w czasie szybszym od światła możemy sprawdzić stan prawny planowany na określoną datę czy ściągnąć orzeczenie w sprawie podobnej do tej, nad którą aktualnie pracujemy. Możemy dzięki temu skorzystać z wprawdzie z cudzej, ale nad wyraz trafnej argumentacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12729

Wydanie: 12729

Spis treści
Zamów abonament