Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie denerwować prezesa PiS

21 listopada 2023 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz

Po wyborach parlamentranych partii Kaczyńskiego trudno będzie się odbić – uważa prof. Jarosław Flis, socjolog z UJ.

W co gra PiS?

PiS nie wierzył, że może przegrać, a teraz nie może uwierzyć w swoją porażkę. Obecny obóz rządzący stosuje zasłonę dymną, twierdząc, że uda mu się sformować gabinet. Jednak wszyscy mówią, że nie mają ochoty tworzyć rządu z PiS. Nic nie wskazuje na to, żeby PiS uzyskało większość w Sejmie. Przykładem mogą być głosowania nad powołaniem wicemarszałków. Próby rozbijania koalicji opozycyjnej są szyte grubymi nićmi. Trudno nie zgodzić się z liderem Konfederacji, który stwierdził, że PiS spóźnił się o osiem lat, jeśli chodzi o formułowanie propozycji współpracy. Większość wyborców chciała, żeby PiS nie rządził w tej kadencji. Widać, że główny obóz polityczny – razem z prezydentem – ma problem z uświadomieniem sobie, że wyborcy mają czasami dość i dają temu wyraz. Teraz PiS ma przynajmniej cztery lata, żeby to przetrawić i złapać kontakt z rzeczywistością.

PiS nie odda władzy do grudnia. Skoro wiadomo, że Mateuszowi Morawieckiemu nie uda się zbudować większości parlamentarnej, to o co chodzi?

O to, żeby nie denerwować prezesa Kaczyńskiego i łudzić się do końca. Nadzieja umiera ostatnia. A przy okazji można zabezpieczyć swoje interesy. PiS nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12729

Wydanie: 12729

Spis treści
Zamów abonament