Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Comarch pozostaje w rodzinnych rękach

21 listopada 2023 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk
Wartość Comarchu na giełdzie wynosi 1,4 mld zł. Założycielem firmy jest Janusz Filipiak (na zdjęciu w barwach ukochanej Cracovii)
autor zdjęcia: A. Barbarowski/East News,
źródło: Rzeczpospolita
Wartość Comarchu na giełdzie wynosi 1,4 mld zł. Założycielem firmy jest Janusz Filipiak (na zdjęciu w barwach ukochanej Cracovii)

Po tym jak Janusz Filipiak prawie dwa miesiące temu trafił w ciężkim stanie do szpitala, rada nadzorcza oddelegowała jego córkę do czasowego wykonywania czynności prezesa.

Podczas poniedziałkowej konferencji wynikowej Comarchu wiele pytań dotyczyło przyszłości firmy w kontekście

choroby jej założyciela i największego akcjonariusza Janusza Filipiaka.

– Pan profesor jest nieobecny w sposób długotrwały. Działalność Comarchu odbywa się jednak w sposób niezakłócony – zadeklarował wiceprezes spółki Konrad Tarański.

Kto pokieruje grupą

Comarch podkreśla, że funkcję prezesa obecnie sprawuje osoba związana z firmą już od dłuższego czasu: Anna Pruska (córka Filipiaka), którą rada nadzorcza oddelegowała do zajmowania tego stanowiska. Początkowo dotyczyło to okresu jednego miesiąca, czyli do 2 listopada 2023 r., a następnie przedłużono ten okres do 2 stycznia 2024 r. Co będzie dalej?

– To decyzja należąca do większościowych akcjonariuszy i walnego zgromadzenia – ucina Tarański. Przyznaje, że w ostatnim czasie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12729

Wydanie: 12729

Spis treści
Zamów abonament