Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komiks dla fanów i kolekcjonerów

03 kwietnia 2024 | Raporty RZ | Monika Kuc

SZTUKA | Rynek polskiego komiksu jest nie tylko stabilny, ale i coraz większy

W Polsce rynek komiksów jest jeszcze młody. Dała mu początek Desa Unicum w Warszawie, organizująca regularnie aukcje komiksów od 2014 roku. Trafiają na nie wyłącznie oryginalne prace poszukiwane przez fanów. Liczą się nazwiska artystów i postacie superbohaterów.

Na najnowszej, już 22., aukcji „Komiks. Oblicza czasu” (19 marca 2024 r.) największym zainteresowaniem cieszyli się sprawdzeni klasycy gatunku: Janusz Christa, Henryk Jerzy Chmielewski, Bogusław Polch.

W czołówce rekordów znalazły się: okładka Janusza Christy „Kajtek i Koko. Zwariowana wyspa 2” z 1990 roku, sprzedana za 33,6 tys. zł oraz dwie plansze Henryka Jerzego Chmielewskiego z kultowego komiksu „Tytus, Romek i A'Tomek” – czarno-biała z 1969 r., wylicytowana za 24 tys. zł i kolorowa do księgi „Tytus, Romek i A’Tomek. Księga VI. Tytus Olimpijczykiem” z 1971 r. – 21, 6 tys. zł. Bardzo dobrze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12839

Wydanie: 12839

Spis treści
Zamów abonament