Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Adwokatura chce wyjaśnień w sprawie Wrzosek

03 kwietnia 2024 | Prawo co dnia | Szymon Cydzik

Główna rzecznik dyscyplinarna adwokatury zwróciła się do Izby Adwokackiej w Warszawie o sprawdzenie, czy nie doszło do deliktu dyscyplinarnego ze strony adwokatów przy sporządzaniu wniosków dotyczących m.in. zmiany statutów mediów publicznych.

W Wielki Czwartek 28 marca portal Wirtualna Polska opisał sprawę wniosków prokuratorskich podpisanych przez prokurator Ewę Wrzosek, a sporządzonych – jak wskazuje publikacja – poza prokuraturą.

Dotyczyły one przystąpienia prokuratora do spraw o zmianę statusów m.in. Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. W tekście opisano sieć niejasnych powiązań między Ewą Wrzosek, organizacją Wolne Sądy a kancelarią Clifford Chance. Zastanawiające jest m.in., że jeden z wniosków został wysłany z placówki pocztowej oddalonej kilka kilometrów od siedziby Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, za to kilkaset metrów od siedziby kancelarii, oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12839

Wydanie: 12839

Spis treści
Zamów abonament