Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ludzie chcą być na targach

03 kwietnia 2024 | Ekonomia i rynek | Marcin Piasecki
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Mamy rekordowe przychody i zyski. Niestety, wygląda na to, że nie będziemy mogli ich przeznaczyć na inwestycje, gdyż po pieniądze sięgnie właściciel, czyli miasto – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Czy branża targowa ciągle liże rany po całkowitym zamknięciu podczas pandemii?

Z targami jest nieźle. Chociaż covid spowodował duże obawy wśród wystawców, przecież w niektórych krajach branża została zamknięta nawet na dłuższy czas niż w Polsce. I powstało fundamentalne pytanie: czy w momencie, kiedy ograniczenia zostaną zniesione, ludzie wrócą na targi? Tym bardziej że bardzo wielu z nas nauczyło się komunikować w sposób zdalny i nabrało w tym wprawy.

Na szczęście, okazało się, że jest wręcz odwrotnie. Wszyscy mieli serdecznie dosyć zdalnych konferencji czy seminariów i zasypiania przed ekranami laptopów. Chcieli wrócić do bezpośrednich kontaktów, do wystaw czy – generalnie – na targi.

I wrócili? W jakiej skali?

Wrócili, ale nie wszyscy. To nie jest jeszcze poziom sprzed pandemii. Branża ocenia, że w 2023 roku mieliśmy około 80 proc. klientów sprzed pandemii. Nam w Kielcach wiodło się trochę lepiej. Jeżeli chodzi o wynik finansowy to przebiliśmy rezultaty sprzed covidu.

Chociaż na przykład w przypadku naszych największych targów – Agrotech – nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12839

Wydanie: 12839

Spis treści
Zamów abonament