Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wpierw rejestracja, potem sąd

03 kwietnia 2024 | Świat | Anna Słojewska

Ukraińcy mogą już zgłaszać szkody materialne spowodowane działaniami Rosji do oficjalnego rejestru szkód działającego pod auspicjami Rady Europy. To pierwszy krok na długiej drodze wymierzenia sprawiedliwości agresorowi.

Zainicjowany rok temu rejestr już zbiera skargi ze strony Ukraińców, na razie dotyczące zniszczeń części mienia, a konkretnie nieruchomości. W tej kategorii oczekuje się między 200 tys. a 600 tys. zgłoszeń. W następnej kolejności ruszy część rejestru pozwalająca na zgłoszenia śmierci bliskiego krewnego, obrażeń, tortur lub przemocy seksualnej czy przymusowych wysiedleń. Ponadto firmy i państwo ukraińskie będą mogły składać wnioski o odszkodowanie za zniszczoną infrastrukturę krytyczną i straty biznesowe spowodowane wojną. Łącznie zgłoszonych przypadków poniesionych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12839

Wydanie: 12839

Spis treści
Zamów abonament