Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Państwo pod rządami dyktatora się wyludnia

03 kwietnia 2024 | Świat | Rusłan Szoszyn

Przez reżim Łukaszenki z kraju uciekły setki tysięcy zdolnych i wykształconych Białorusinów. Wielu z nich na nowo układa swoje życie w Polsce.

Niedawno białoruski urząd statystyczny (Belstat) opublikował dane, z których wynika, że na początku bieżącego roku na Białorusi mieszkało już zaledwie 9,15 mln ludzi. Tymczasem w 2020 roku z oficjalnych statystyk wynikało, że Białoruś miała 9,41 mln obywateli. A to oznacza, że w ciągu nieco ponad trzech lat liczba mieszkańców kraju skurczyła się o ponad ćwierć miliona ludzi. Skala ucieczki z państwa Aleksandra Łukaszenki może być jeszcze większa, ponieważ daleko nie wszyscy decydujący się na emigrację wymeldowali się z dotychczasowego miejsca zamieszkania na Białorusi i zgłosili władzom fakt wyjazdu za granicę. Wielu Białorusinów decyduje się na opuszczenie kraju z powodu nieustających represji od sfałszowanych wyborów prezydenckich w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12839

Wydanie: 12839

Spis treści
Zamów abonament