Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zaniepokojony inwestycją musi sam zadbać o swoje sprawy

03 kwietnia 2024 | Administracja – Orzecznictwo | Aleksandra Tarka

Organ administracji nie ma obowiązku poszukiwania i ujawniania interesu prawnego za tego, który, wnosząc o wszczęcie postępowania, wykazuje całkowitą bierność.

Przygotowanie i wdrożenie wielkich inwestycji istotnych dla państwa jak np. lotnisko to skomplikowana operacja urzędnicza, a do tego zazwyczaj budzi wiele emocji. To dość uciążliwe sąsiedztwo i trudno się dziwić, że spotyka się z protestami. Nie każdy ma do tego prawo, a nawet jeśli, to nie może oczekiwać, że problem rozwiąże się sam. Potwierdza to wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 23 maja 2023 r.

Dodatkowy pas startowy

Sprawa miała związek z inwestycją użytku publicznego. Konkretnie chodziło o budowę nowej drogi startowej w międzynarodowym porcie lotniczym. O wydanie zezwolenia na realizację tej inwestycji lotnisko wystąpiło w grudniu 2020 r.

W trakcie procedury pojawił się jednak problem z ustaleniem, kto jest stroną postępowania. Miało to związek z jednym z zażaleń na zawieszenie z urzędu z powodów procesowych postępowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12839

Wydanie: 12839

Spis treści
Zamów abonament