Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wsparcie w biegu po unijne miliardy

03 kwietnia 2024 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister funduszy, ogłasza nabory do projektu „Granty na Eurogranty”
autor zdjęcia: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
źródło: Rzeczpospolita
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister funduszy, ogłasza nabory do projektu „Granty na Eurogranty”

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiły tuż przed świętami dwa nabory z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027.

Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, a także organizacje badawcze otrzymają wsparcie w ubieganiu się o Eurogranty. Taki jest cel dwóch naborów z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027 (FENG), który 26 marca ogłosiły Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Budżet programu „Granty na Eurogranty” – bo tak on się nazywa – dla mikro-, małych i średnich firm to 43 mln zł wsparcia, a dla organizacji badawczych 22 mln zł. Nabory dla firm MŚP ruszają od 18 kwietnia, a dla organizacji badawczych od 25 kwietnia.

– Naszym celem jest zwiększyć innowacyjność polskiej gospodarki. Nabory na projekty, które dzisiaj ogłaszamy, pozwolą polskim małym i średnim przedsiębiorstwom, uniwersytetom i instytutom badawczym przygotować się do wystartowania w większych ogólnounijnych programach. To jest w sumie prawie 100 mld euro, które leży w Unii na stole i leży także dla polskich badaczy i przedsiębiorców. My z tych pieniędzy bierzemy tylko 1 proc. i to się musi zmienić. Aby tak się stało, więcej małych i średnich przedsiębiorstw i instytucji badawczych musi po te środki startować w konkursach – tłumaczyła Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12839

Wydanie: 12839

Spis treści
Zamów abonament