Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyodrębnić pieniądze dla pokrzywdzonych

03 kwietnia 2024 | Prawo co dnia | Nadia Senkowska

Komisja ds. pedofilii proponuje, żeby w Funduszu Sprawiedliwości wydzielono środki przeznaczone na pomoc ofiarom wykorzystywania seksualnego.

Postulat ten w niedawnej rozmowie w RMF FM podniosła adw. Karolina Bućko, przewodnicząca państwowej komisji ds. przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich. – W trakcie spotkania z prof. Adamem Bodnarem, ministrem sprawiedliwości, sugerowałam, żebyśmy jako komisja zostali czynnie włączeni do prac nad ewentualną przebudową Funduszu Sprawiedliwości; żeby wyodrębnić coś na kształt funduszu przeznaczonego dla osób skrzywdzonych tego typu nadużyciami, przestępstwami (seksualnymi). Chciałabym, żeby ewentualne środki finansowe, chociażby na pomoc psychoterapeutyczną, „szły” za osobą skrzywdzoną – wyjaśniła przewodnicząca.

Jak zwraca uwagę zastępczyni przewodniczącej, psycholog i psychoterapeutyka Justyna Kotowska, w najnowszym raporcie komisja opublikowała wyniki badań dotyczące wsparcia, jakie udzielane jest osobom wykorzystanym.

Ile kosztuje krzywda

Uznaje się, że dziecku, które doświadczyło wykorzystywania, i jego rodzinie zmagającej się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12839

Wydanie: 12839

Spis treści
Zamów abonament