Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skup obligacji po chińsku

03 kwietnia 2024 | Ekonomia i rynek | Hubert Kozieł

Jeden cytat z przemówienia Xi Jipinga został uznany za możliwą zapowiedź rozpoczęcia przez Ludowy Bank Chin programu skupu obligacji.

Szkopuł w tym, że jak na razie brakuje jednak innych sygnałów mówiących, że bank centralny sięgnie po tego typu mechanizm.

– Ludowy Bank Chin musi stopniowo zwiększać handel obligacjami w ramach swoich operacji otwartego rynku – stwierdził Xi Jinping, prezydent Chin. Wypowiedział te słowa w październiku, ale wyszły one na jaw dopiero w minionym tygodniu. Pojawiały się w nowej książce, a zostały zacytowane przez dziennik „South China Morning Post”.

Chiński bank centralny oficjalnie tego nie skomentował. Część inwestorów uznała jednak, że w Państwie Środka może zostać uruchomiony program skupu obligacji (QE), by wspierać gospodarkę. To wraz z lepszymi od prognoz odczytami wskaźników koniunktury PMI przyczyniło...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12839

Wydanie: 12839

Spis treści
Zamów abonament