Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lepiej uważać na literówki w e-druku

03 kwietnia 2024 | Prawo co dnia | Aleksandra Tarka

O tym, czy formularz elektroniczny trafił na czas do skarbówki, decyduje Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Bez niego można stracić prawo do zwolnienia w podatku od spadków i darowizn.

Rozliczanie się z fiskusem bez wychodzenia z domu to duża wygoda. Ale decydując się na elektroniczną komunikację z urzędnikami, trzeba być uważnym, bo przez drobny błąd można dużo stracić. Jak kosztowna może być zwykła literówka, przekonała się podatniczka, która wysłała do fiskusa zgłoszenie wymagane dla pełnego zwolnienia w podatku od spadków i darowizny. Na szczęście dla niej wszystko skończyło się dobrze, ale wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu i tak jest przestrogą dla wszystkich.

Kłopoty podatniczki zaczęły się na początku 2023 r., kiedy fiskus podliczył ją na prawie 14 tys. zł. Była to kwota podatku od darowizny...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12839

Wydanie: 12839

Spis treści
Zamów abonament