Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jeśli nie lekarski, to co?

29 maja 2024 | Na studia | rp.pl

Decyzja o wyborze ścieżki kariery w dziedzinie medycyny nie musi kończyć się na kierunku lekarskim. Istnieje wiele innych medycznych kierunków studiów, które oferują szerokie możliwości zawodowe, atrakcyjne zarobki oraz satysfakcję z pomagania innym. Ważne jest, aby wybrać drogę, która odpowiada naszym zainteresowaniom, predyspozycjom oraz aspiracjom zawodowym.

Przykładem takich kierunków są m.in. pielęgniarstwo, psychologia, fizjoterapia, dietetyka, farmacja, diagnostyka laboratoryjna, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne czy chemia medyczna.

Jednym z najbardziej dynamicznych i poszukiwanych zawodów medycznych na rynku pracy są pielęgniarki. Jak informuje Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, do 2030 roku liczba pielęgniarek i położnych zmniejszy się o ponad 26 tys. Ten kierunek w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym podczas ubiegłorocznej rekrutacji wśród studiów I stopnia cieszył się największym zainteresowaniem. O jedno miejsce ubiegały się 4,4 osoby, co stanowi istotny wzrost względem poprzednich lat. Studia trwają trzy lata. Drugim najbardziej popularnym kierunkiem studiów I stopnia w GUMed okazała się dietetyka, na którą o jedno miejsce ubiegało się 7,6 osoby. Obok kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego trzecim, najbardziej popularnym kierunkiem wśród...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12885

Wydanie: 12885

Spis treści
Zamów abonament