Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najlepsze Szczecin i Gdynia

21 lutego 2000 | Nieruchomości, budownictwo | EZ
źródło: Nieznane

POLITYKA CZYNSZOWA GMIN

Konieczna reforma

Najlepsze Szczecin i Gdynia

Opóźnienia we wdrażaniu reformy czynszów stanowią w naszym kraju jedną z najtrudniejszych barier, które utrudniają rozwój budownictwa mieszkaniowego. Rezultatem utrzymywania czynszów na poziomie znacznie niższym, niż wynikałoby to z warunków panujących na rynku nieruchomości, jest nie tylko brak pieniędzy na właściwą eksploatację mieszkań, ale i postępująca ich dekapitalizacja.

Takie wnioski wyciągnęli eksperci z waszyngtońskiego Instytutu Urbanistyki, którzy - na zlecenie Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego (USAID) - przygotowali raport dotyczący lokalnej polityki czynszowej prowadzonej przez polskie gminy.

Inne, niekorzystne dla mieszkańców, skutki opóźnień we wprowadzaniu przez gminy reformy czynszowej to m.in. brak wykształconego prywatnego rynku lokali na wynajem, spowolnienie prywatyzacji mieszkań komunalnych oraz rozwoju usług...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1941

Spis treści
Zamów abonament