Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorców czekają wydatki

21 lutego 2000 | Ekonomia | IB JB

DO REDAKCJI

Przedsiębiorców czekają wydatki

Artykuł Jędrzeja Bieleckiego ("Rz" z 8 lutego 2000 r.) wprowadza czytelników w błąd. Przede wszystkim nieprawdą jest otwierające tekst stwierdzenie, jakoby 7 lutego Rada UE odrzuciła polski wniosek odłożenia do 1 stycznia 2006 r. stosowania w Polsce "norm bezpieczeństwa i warunków socjalnych obowiązujących w Unii Europejskiej".

Po pierwsze, UE nie sformułowała jeszcze swego stanowiska wobec polskiego stanowiska negocjacyjnego w obszarze "polityka społeczna i zatrudnienie". Polska złożyła to stanowisko 31 maja 1999 r. Unia Europejska przyjęła 30 września 1999 r. wspólne stanowisko (Common Position) dotyczące tego obszaru negocjacji. Stanowisko Unii ograniczyło się, w zasadzie, do prośby o dodatkowe wyjaśnienia. Polska złożyła te wyjaśnienia 2 listopada 1999 r. Oczekujemy obecnie na przyjęcie przez UE zrewidowanego wspólnego stanowiska.

Po drugie, Polska w swoim stanowisku negocjacyjnym nie domaga się wcale okresu przejściowego wobec "norm bezpieczeństwa i warunków socjalnych obowiązujących w Unii Europejskiej" w ogóle. Polska domaga się jedynie okresu przejściowego w stosowaniu norm objętych dwiema dyrektywami dotyczącymi BHP...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1941

Spis treści
Zamów abonament