Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za granicą

21 lutego 2000 | Ekonomia | AM

ZA GRANICĄ

UE: liberalizacja usług pocztowych

Jeszcze w tym roku Unia Europejska ma przedstawić propozycję dalszej liberalizacji usług pocztowych. Dostarczanie przesyłek ekspresowych oraz paczek i listów o wadze powyżej 350 gramów nie jest już w UE objęte monopolem państwowych firm. Obecnie liczy się na to, że następnym krokiem będzie obniżenie limitu wagi do 50 gramów.

USA: inflacja w styczniu

Inflacja w styczniu wyniosła 0,2 proc., czyli mniej, niż spodziewali się specjaliści (ich zdaniem, miało to być 0,3 proc.). Na poziom inflacji wpływ miały przede wszystkim ceny tytoniu i książek. Eksperci są zdania, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się presji na wzrost cen. Przestrzegają jednak, że Zarząd Rezerwy Federalnej może zdecydować się na kolejne podniesienie podstawowych stóp procentowych, by spowodować schłodzenie gospodarki.

UE-USA: rozmowy o hormonach

Charlene Barshefsky, sekretarz ds. handlu USA, i Pascal Lamy, komisarz ds. handlu UE, spotkali się, by dyskutować na temat zakazu importu do Europy z USA mięsa hodowanego przy użyciu hormonów oraz na temat dotacji dla rolnictwa.

Gore...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1941

Spis treści
Zamów abonament