Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Austria stawia trudne warunki

21 lutego 2000 | Ekonomia | JB

Członkostwo z ograniczeniami

Austria stawia trudne warunki

Rząd Austrii skłania się do wystąpienia o utrzymanie kontroli granicznych między Polską a krajami Unii Europejskiej w pierwszych latach członkostwa w UE - wynika z oświadczenia austriackich władz, do którego dostęp uzyskała "Rz". Dyplomaci krajów "piętnastki" uważają, że Austria będzie się także domagała utrzymania ceł na część handlu rolnego i że oba ograniczenia może poprzeć kilka innych krajów Unii.

aW rozmowie z "Rz" ambasador Austrii przy UE Gregor Woschnagg powiedział, że po utworzeniu nowego rządu z udziałem Partii Wolności Jorga Haidera jego kraj nie zablokuje negocjacji o powiększeniu Unii. Jednocześnie jednak przedstawił listę warunków, jakie Polska i inne kraje kandydackie będą musiały spełnić przed uzyskaniem członkostwa. Trzeba pamiętać, że w negocjacjach członkowskich każdemu z krajów "piętnastki" przysługuje prawo weta.

Kontrole na granicach

Kluczowym punktem jest rolnictwo. "Aby zapewnić równe warunki konkurencji, całkowicie wolny handel produktami rolnymi między UE a odpowiednimi krajami Europy Środkowej i Wschodniej będzie możliwy tylko wówczas, gdy skutecznie i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1941

Spis treści
Zamów abonament