Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsięwzięcie tylko na papierze

21 lutego 2000 | Ekonomia | AB
źródło: Nieznane

TRANSPORT

Plany AS Motors i Atlasu

Przedsięwzięcie tylko na papierze

Zawarte w czerwcu ubiegłego roku porozumienie firm Atlas i AS Motors w sprawie wspólnego powołania spółki transportowej dotychczas nie zostało zrealizowane. Według przedstawicieli obu przedsiębiorstw, nie oznacza to zaniechania wspólnych planów, a umowa jest nadal ważna.

Obie firmy zamierzały objąć po połowie akcji lub udziałów nowej spółki, która początkowo miała stopniowo przejmować transport produktów Atlasu. Potencjalna skala przedsięwzięcia była imponująca i dopóki firmy z niego nie zrezygnują, nadal taką pozostaje.

Przedsiębiorstwa grupy Atlas wyprodukowały w 1999 roku 733 tys. ton wyrobów zapraw klejów i innych produktów chemii budowlanej, a do ich przewiezienia wykorzystywany był transport zewnętrzny. Firmy oszacowały, że do przetransportowania całej produkcji zakładów Atlasu potrzeba około 200 ciągników siodłowych z naczepami i 200 samochodów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1941

Spis treści
Zamów abonament