Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyjeżdżają ludzie

21 lutego 2000 | Sport | MJ

ROZMOWA

Sławomir Frąckowiak, prezes ZZPC "Opoczno" SA

Przyjeżdżają ludzie

Byliście pionierami, jesteście liderami: żadna firma w Polsce nie postawiła tak mocno na promocję poprzez sport. Poprzedni prezes, Marek Muszyński, obrał taką strategię bardzo zdecydowanie. Pracowaliście razem, byliście przyjaciółmi. Od śmierci Muszyńskiego minęło kilka miesięcy. Czy "Opoczno" pozostanie przy sporcie, czy coś się zmieni?

Na pewno czas, który płynie, wymusza pewne zmiany. Uważam, że nasze logo jest już tak znane w Polsce, że nie ma sensu inwestować kolejnych kwot tylko w promowanie znaku. A przecież tak się dzieje podczas imprez sportowych. Ja nie promuję produktu, promuję znak firmowy. Ludzie myślą tak: "Opoczno" sponsoruje imprezy sportowe, znaczy firma dobrze stoi. W porządku, takie myślenie ma swoją wartość, podtrzymuje nasz prestiż na rynku, ale to za mało. Według moich obliczeń wiedza klientów o naszych wyrobach - z badań wynika, że jest to grupa około 30 procent nabywców - zatrzymała się gdzieś na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Płytki wymienia się co 15 albo 20 lat, więc ludzie, którzy wtedy kupili nasze płytki, nadal mają je w domu. Kiedy znajomi ich pytają, co produkuje "Opoczno", oni odpowiadają - a takie tam krzywe ściany 15 na 15, krzywe podłogi, kafelki, co się wycierają. Oni nam po...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1941

Spis treści
Zamów abonament