Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Są tylko fundamenty

21 lutego 2000 | Kraj | BW MD

AWS

Po siedmiu godzinach obrad postanowiono, że decyzje zapadną za dwa tygodnie

Są tylko fundamenty

Trwanie w bezsile Nie udało się w sobotę rozwiązać kłopotów wewnętrznych Klubu Akcji Wyborczej Solidarność. Parlamentarzyści AWS dopiero za dwa do trzech tygodni zdecydują, jakie zmiany w ich klubie parlamentarnym usprawniłyby jego prace. Premier Jerzy Buzek przedstawił posłom plan poprawienia współpracy między rządem a Klubem AWS.

Celem sobotniego spotkania klubu w Sejmie (Zgromadzenie Ogólne klubu - jak nazwał je Krzaklewski w jednym z dokumentów) było przeprowadzenie dyskusji na temat sytuacji politycznej, w jakiej znalazła się AWS i stworzenie nowej struktury jej władz. Efekt kilkugodzinnej dyskusji był jednak gorszy, niż oczekiwała większość polityków AWS - decyzje odłożono na później. Przyjęto jedynie kierunki zmian, które szef AWS nazywał "fundamentami reformy klubu".

Nie wierzący w zmiany

Spór wzbudził już porządek obrad. Maciej Jankowski, były szef mazowieckiej "Solidarności", domagał się, aby zacząć od dyskusji politycznej i dopiero po przygotowaniu planu działań powołać nowe władze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1941

Spis treści
Zamów abonament