Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Moskwa odrabia straty

02 października 2000 | Ekonomia | TŚ

GIEŁDY

Europa Środkowa i Wschodnia

Moskwa odrabia straty

Ostatni tydzień na parkietach w Europie Środkowej i Wschodniej przyniósł zwyżki indeksów giełdowych w Budapeszcie i Moskwie, a także spadek wskaźników koniunktury w Pradze i Lublanie.

Budapeszt

Mimo zmiennej koniunktury na giełdach w Europie Zachodniej i USA węgierski indeks BUX przyniósł w ubiegłym tygodniu 4,3 proc. zysku i zakończył piątkową sesję na poziomie 8270,4 pkt. Jest to przede wszystkim zasługa piątkowego popytu na akcje telekomu Matav i Antenna Hungaria.

Matav niemal przez cały tydzień był kulą u nogi węgierskiego indeksu giełdowego. Jego akcje taniały, bo wyprzedawali je inwestorzy zagraniczni. Powodem tego z jednej strony był spadek zainteresowania zachodnich funduszy Węgrami i Europą Środkową, a z drugiej - złe nastawienie inwestorów w Europie do akcji firm telekomunikacyjnych.

W piątek sytuacja zmieniła się i kurs...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2128

Spis treści
Zamów abonament