Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przegląd informacji branżowych z ostatniego tygodnia

02 października 2000 | Nieruchomości, budownictwo | DR

PRZEGLĄD INFORMACJI BRANŻOWYCH Z OSTATNIEGO TYGODNIA

Firmy

- Minister skarbu wyraził zgodę na prywatyzację bezpośrednią gliwickiej firmy Cerg, producenta ceramiki budowlanej. Inwestorem strategicznym w spółce utworzonej na bazie majątku Cergu będzie irlandzka firma CRH. W październiku można się też spodziewać zaproszenia do rokowań w sprawie prywatyzacji krotoszyńskiego Cerabudu, jednego z największych w kraju producentów cegieł ceramicznych. ("Prawo i Gospodarka")

- Agencja Budowy i Eksploatacji Autostrad wyłoni operatora autostrady A4 biegnącej z Katowic do Wrocławia. Wśród chętnych są m. in. Budimex z Ferrovialem i Skanska z Exbudem. ("Puls Biznesu")

- Na koniec 2001 r. planowana jest prywatyzacja spółki Gamrat z Jasła, producenta m. in. wykładzin podłogowych z PCV, profili z tworzyw sztucznych, rynien, rur i materiałów elewacyjnych. ("Puls Biznesu")

- Ponad 5 mln zł zainwestowała spółka Lafarge FAP w nowy zakład produkcji kruszyw w Plancie w woj. podlaskim. Zakład będzie produkował miesięcznie 12 tys. ton kruszyw przeznaczonych do produkcji betonu, budowy dróg oraz wytwarzania prefabrykatów. Udziałowcami spółki są Farm Agro Planta z Bielska Podlaskiego oraz jedna ze spółek koncernu Lafarge.

- Zarząd Budimeksu chce uzyskać z najbliższej emisji akcji ok. 90 mln zł....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2128

Spis treści
Zamów abonament