Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korporacje przedsiębiorstwa

02 października 2000 | Ekonomia | AS PR

KORPORACJE, PRZEDSIĘBIORSTWA

Kłopoty Firestone

Coraz szersze kręgi zatacza jeden z największych skandali w przemyśle oponiarskim. Amerykańska agencja nadzorująca bezpieczeństwo na drogach skierowała do sądu kolejne oskarżenia przeciwko firmie Bridgestone/Firestone. Do tej pory za pechowe uznawano opony typu 6,5 m, które miały w przeszłości przyczynić się do śmierci ok. 100 osób; nowe wnioski obejmują inne typy opon stosowanych w samochodach sportowych i lekkich ciężarówkach, w tym niesłychanie popularnych w USA modelach pickup Forda: F250 i F 350.

Mattel tnie koszty

Wiodący producent zabawek Mattel (m.in. lalek Barbie) tnie koszty, pozbywając się nieefektywnej działalności i zwalniając ludzi. Odda za darmo i jeszcze pokryje stratę w wysokości prawie pół miliarda USD spółki Learning (producenta komputerowych programów edukacyjnych), którą kupił ponad rok temu za 3,5 mld USD. Transakcja z maja 1999 roku, uznawana teraz za jeden z największych błędów w historii amerykańskich przedsiębiorstw, już...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2128

Spis treści
Zamów abonament