Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niepewny rok

02 października 2000 | Publicystyka, Opinie | MS
źródło: Nieznane

KOSZALIN

Minister Lech Kaczyński broni Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej

Niepewny rok

FOT. MACIEJ PIĄSTA

W atmosferze niepewności rozpoczął się rok akademicki w koszalińskiej Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Przeciwko uczelni toczy się w sądzie precedensowy proces o upadłość. Wniosek złożył ZUS, który w ten sposób chce odzyskać dziewięć milionów złotych. Szkoła ma też inne długi, m. in. zalega z pensjami dla pracowników. Z trudem udało się jej uzyskać od MEN roczne przedłużenie pozwolenia na działalność. A studenci czekają, co z tego wyniknie.

Pierwsze zajęcia odbyły się w szkole w miniony weekend. Były obawy, że do nich nie dojdzie, bo szkoła zalega z wypłatami dla pracowników.

- Ostatnią pensję otrzymałem za lipiec - denerwuje się prof. dr hab. Kazimierz Przyszczypkowski. - Do dzisiaj także szkoła zalega z wynagrodzeniami za ubiegłoroczne egzaminy, licencjaty.

Informacje o zaległościach podał też ZUS, do którego BWSH złożyła zerowe deklaracje za swoich pracowników, co oznacza, że pensje nie były płacone. Dlatego wykładowcy postanowili na znak protestu nie rozpoczynać w sobotę zajęć. Ostatecznie jednak podjęli pracę, bo kanclerz uczelni zagwarantowała im uregulowanie wynagrodzeń....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2128

Spis treści
Zamów abonament