Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaki piękny wieczór

02 października 2000 | Kultura | KM JD
źródło: Nieznane

NAGRODA

Nike dla tomu "Matka odchodzi" Tadeusza Różewicza

Jaki piękny wieczór

MICHAŁ SADOWSKI

W imieniu Tadeusza Różewicza nagrodę odebrał dyrektor Andrzej Adamus (pierwszy z lewej). Obok niego stoją: prof. Maria Janion, przewodnicząca jury oraz Henryka Bochniarz (Nicom) i Adam Michnik ("Gazeta Wyborcza").

Nagrodę Nike za najlepszą książkę ubiegłego roku otrzymał Tadeusz Różewicz za tom "Matka odchodzi". Maria Janion, przewodnicząca jury powiedziała, że jest to dzieło pełne prawdy i odwagi, a autor pisząc o odejściu osoby najbliższej - matki "wyraził ból, który zna każdy z nas". Nagrodę w imieniu autora odebrał jego wydawca, prezes Wydawnictwa Dolnośląskiego Andrzej Adamus, który pogratulował jurorom mądrej decyzji.

Jury obradujące pod przewodnictwem Marii Janion wybrało książkę Tadeusza Różewicza spośród siedmiu tytułów, które znalazły się w ścisłym finale Nike 2000. Oprócz nagrodzonego tomu były to: "Rzeczy nienasycone" Andrzeja Czcibora-Piotrowskiego, "Szkoła bezbożników" Wilhelma Dichtera, "Ciało, ubranie, pożądanie" Krystyny Kłosińskiej, "Rozhukany koń. Esej o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2128

Spis treści
Zamów abonament