Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wykształceni żyją dłużej

02 października 2000 | Nauka i Technika | ZW

SEKRETY ZDROWIA

Kobiety mają decydujący wpływ na zdrowie całej rodziny

Wykształceni żyją dłużej

ZBIGNIEW WOJTASIŃSKI

Kobiety inteligentne, a zarazem zainteresowane polityką i zaangażowane społecznie, żyją dłużej niż ich rówieśniczki, które są pasywne i gorzej wykształcone. Źle rokuje też zbyt duże poświęcanie się rodzinie: tak postępujące kobiety mają mniejsze szanse na długie życie.

Zadowoleni z tego są najbardziej mężczyźni: nie tylko mają ustabilizowaną sytuację domową i więcej czasu mogą poświęcić pracy, ale na dodatek są w lepszej kondycji zdrowotnej. Przekonują o tym badania specjalistów Narodowego Instytutu Zdrowia w USA. Wykazały one, że aż o 25 proc. pogarsza się zdrowie tych mężów, których żony pracują więcej niż 40 godzin tygodniowo. Jeszcze bardziej niepokojące jest ono u tych panów, których małżonki są zajęte pracą zawodową przez ponad 50 godzin tygodniowo. W dramatycznej wręcz sytuacji są natomiast...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2128

Spis treści
Zamów abonament