Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprawdzona koncepcja

02 października 2000 | Prawo | RH

ROZWAŻANIA

Roman Hauser, prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego

Sprawdzona koncepcja

Od wielu lat z wielką uwagą obserwuję funkcjonowanie samorządowych kolegiów odwoławczych. Wielokrotnie, przy różnych okazjach, wypowiadałem moje opinie o ich pozycji w strukturze administracji publicznej, zasadach funkcjonowania oraz orzecznictwie. Szczególne refleksje wywoływały kolejne zmiany ustawodawcze dotyczące statusu i właściwości kolegiów. Moje zainteresowanie nimi, od chwili ich utworzenia, obejmowało nie tylko sprawy merytoryczne, ale bardziej osobiste. Spotykałem się bardzo często z członkami kolegiów, znam ich prezesów, uczestniczyłem w licznych naradach i konferencjach organizowanych przez kolegia i wreszcie spośród byłych członków samorządowych kolegiów kilkoro orzeka dziś w NSA. Myślę, że upoważnia mnie to do poświęcenia kolejnych Rozważań samorządowym kolegiom odwoławczym z okazji dziesięciolecia ich działalności. Z tego szczególnego powodu proszę też prezesów kolegiów, ich członków i pracowników o przyjęcie najlepszych życzeń.

Wszyscy, którzy uczestniczyli w tworzeniu samorządu terytorialnego w 1990 r., dobrze pamiętają, jakim problemem było znalezienie dobrego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2128

Spis treści
Zamów abonament