Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Eldorado dla najemców

21 czerwca 2004 | Nieruchomości, budownictwo | EZ

Biurowce Duże powierzchnie

Eldorado dla najemców

Co słychać na rynku powierzchni handlowych

Najemcy powierzchni biurowych liczących ponad tysiąc mkw., którzy zdecydują się podpisać umowę z wynajmującym na minimum pięć lat, mogą liczyć na różnego rodzaju gratyfikacje. Wynajmujący, chcąc zatrzymać klienta na dłużej, elastycznie traktuje stawiane mu warunki, a najemca zyskuje z kolei stabilizację i komfortowe życie.

Poważne, dobrze notowane na rynku firmy, przeprowadzając się do nowej siedziby, otrzymują w cenie wynajmu okablowanie komputerowe, telefoniczne i elektryczne, a także aranżację wnętrz wraz z dogodnym dla nich podziałem powierzchni ścianami działowymi. Najemca może poprosić o ulubiony rodzaj i kolor wykładzin, zażądać sufitów podwieszanych i podnoszonej podłogi, w której łatwo jest ukryć wszelkie okablowanie. W szczególnych przypadkach, gdy wynajmowana powierzchnia jest naprawdę duża i wynosi np. ok. 2 tys. mkw., najemca może liczyć nawet na umieszczenie na budynku logo firmy. Płaci wtedy tylko za jego wykonanie.

Na etapie projektowania biurowca duzi najemcy mogą domagać się zmiany specyfikacji, na przykład otwieranych okien, zamiast projektowanej klimatyzacji lub podnoszonych podłóg tam, gdzie projektant przewidział tylko zwykłe ukrycie okablowania w ścianach.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament