Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zyskowne gole i dryblingi

21 czerwca 2004 | Ekonomia | AM NT

W Polsce też się zarabia na piłkarskich mistrzostwach Europy w Portugalii

Zyskowne gole i dryblingi

Polscy zwycięzcy EURO 2004

ANDRZEJ MICHALSKI

Niemal 1 milion zł zarobiła Telewizja Polska na emisji meczu Francja - Anglia podczas odbywających się właśnie piłkarskich mistrzostw Europy w Portugalii - Euro 2004. Zamiłowanie Polaków do futbolu wykorzystują również m.in. właściciele barów, sieci telefonii komórkowej czy sprzedawcy telewizorów. Dla nich rozgrywki to okazja do sporych zysków.

Do zakończenie Euro 2004 jeszcze daleko, a polscy przedsiębiorcy już zaczynają podliczać zyski, jakie im przyniesie. Nie będą to setki milionów euro, jakich spodziewają się Portugalczycy, którzy imprezę organizują. Profity obniża też z pewnością fakt, że na mistrzostwach nie ma polskiej reprezentacji. Przedsiębiorcy i tak jednak nie powinni narzekać.

Miliony przed telewizorami

Jednym z największych beneficjentów Euro 2004 w naszym kraju jest Telewizja Polska. Ma ona wyłączność na transmisję piłkarskich spotkań. Jak wyjaśnia Marcin Wiśniewski z Biura Reklamy TVP, pokazywanie najważniejszych imprez sportowych na świecie, to element misji telewizji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament