Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konkurencja przestała być lokalna

21 czerwca 2004 | Nauka i Technika | ZZ
źródło: Nieznane

Rozmowa na gorąco

Craig Barrett, dyrektor generalny Intel Corp.

Konkurencja przestała być lokalna

FOT. ZBIGNIEW ZWIERZCHOWSKI

Intel zdecydował się ostatnio na inwestycje w Polsce i na Węgrzech. Ma kilkunastoprocentowe udziały w niedużych spółkach technologicznych, ale w tym samym czasie nieporównanie więcej, bo 2 mld dolarów, przeznaczył na nową fabrykę w Irlandii. Czy nowe kraje Unii Europejskiej nie są jeszcze miejscem na duże inwestycje Intela?

CRAIG BARRETT: To zwykle jedno z pierwszych pytań, jakie mi zadają nie tylko dziennikarze, ale także przedstawiciele biznesu i rządów. Wszędzie tam, gdzie decydujemy się na inwestycje, kierujemy się tymi samymi kryteriami. Ważne są dla nas kwalifikacje i dostępność odpowiednio wykształconych ludzi, infrastruktura oraz polityka gospodarcza, która powinna zachęcać inwestorów. Irlandia spełniła te kryteria. Oczywiście, liczy się dla nas fakt, że Intel jest obecny w Irlandii od 1990 roku, gdyż wtedy zaczęliśmy produkować tam układy półprzewodnikowe, ale za każdym razem na nowo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament