Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobra Firma Vademecum: VAT po 1 maja. Zwolnienia i stawki obniżone

21 czerwca 2004 | Vademecum Rzeczpospolitej | PŻ

VAT po 1 maja

Minister finansów był łaskawy dla niektórych podatników

Zwolnienia i stawki obniżone

Rozporządzeniem z 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 97, poz. 970), wykorzystując upoważnienie ustawowe, minister finansów wprowadził obniżone stawki VAT oraz zwolnienia w stosunku do niektórych towarów i usług.

PIOTR ŻUROWSKI

Spis treści

Stosownie do przepisów rozporządzenia stawka podatku w wysokości 7 proc. ma zastosowanie do następujących grup towarów i usług:

  • niektóre owoce (grupa ta obejmuje m.in. daktyle, figi, banany, orzechy kokosowe i brazylijskie, ananasy, owoce cytrusowe, migdały, pistacje itp., a zwolnienie przysługuje zarówno przy dostawie krajowej, wewnątrzwspólnotowym nabyciu, jak i imporcie),

  • pieczywo i produkty podobne (obniżoną stawką objęto, między innymi, chleb chrupki, suchary, tosty czy chleb i bułki podlegające kwalifikacji do kategorii pozostałych wyrobów piekarskich. Chodzi tu o zwolnienie szeroko rozumianego pieczywa o przedłużonej przydatności do spożycia, które, wskutek wąskiego zdefiniowania 7-proc. stawki dla pieczywa w ustawie o VAT, początkowo nie weszło w zakres obniżenia),

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3257

Spis treści
Zamów abonament